Кожного разу задаюся питанням перед уроком: "Як зацікавити учнів?" Це, напевне, проблема кожного сучасного педагога. Я працюю вчителем вже 11 рік, але кожний раз іду в клас, ніби вперше. Хочу дати денкілька порад, як себе налаштуватися перед уроком, щоб дарувати дітям не тільки знання і вміння, але і позитив та бажання вчитися.
Я працюю на педагогічній ниві уже 11 років.
“Учень – це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який треба запалити” – цей вислів Костянтина Ушинського повністю відображає моє ставлення до роботи з сучасними дітьми у сучасній школі. Робота вчителя складна - не примушувати, а переконувати, не керувати, а організовувати, не обмежувати, а надавати свободу вибору , бути з учнями однодумцями, бо вони – творці власних життєвих успіхів і перемог.
Для успішної діяльності вчитель повинен добре знати теорію і методику свого предмета, уміти працювати з різними дітьми. Тому я ніколи не зупиняюсь на досягнутому, стараюсь стежити за змінами у системі реформування освіти, намагаюсь бути прикладом для дітей в усьому.
Сучасний учитель зобов’язаний створювати щось нове у своїй особистій системі табрати успішні атрибути в інших представників педагогічного колективу. Сучасність - це бути в курсі останніх розробок в освітній сфері. Сучасність — це прагнення і бажання вчителя використовувати нові технології та активно впроваджувати їх у свою систему навчання. Сучасність — це і прогресивні погляди на глобальні проблеми суспільства і соціального життя, так як вчитель працює не тільки над розвитком конкретних умінь і навичок учня, але також і над їх адаптацією в нашому складному неоднозначному світі.
Учитель не може не володіти такою рисою, як прагнення до творчості. Будь-яке застосування уяви і нестандартний підхід у будь-якій діяльності не тільки по-справжньому зацікавлюють людей, але і допомагають досягти більш високих результатів. У своїй діяльності намагаюся підтримувати і розвивати творчі здібностісвоїх учнів. Для розвитку творчих здібностей сучасних учнів вважаю, що необхідно використовувати інноваційні методи та технології у навчанні.
Реалізувати особово-орієнтований підхід у навчанні, забезпечити індивідуалізацію і диференціацію навчання з урахуванням здібностей дітей та їх рівня знань мені допомагають такі сучасні педагогічні технології , як навчання у співпраці, проектна методика, використання нових інформаційних технологій, Інтернет – ресурсів.
Абсолютно переконана, що зацікавленість у своїй роботі, наполегливість та щира любов до дітей допомагають досягати поставлених цілей.
1 коментар:
Справді, - цікаві роздуми. Надіюсь, в моїй роботі ще молодого класного керівника(1 рік) ці поради дадуть бажані результати. Дякую Вам, Юліє Вікторівна. Успіхів на творчій ниві)))
Дописати коментар